Sprache wählen Sprache wählen Sprache wählen
Sie sind hier:  Startseite / News / Evlilik Rehberi
  
  
 Einloggen
Allgemein
Interaktiv
Unser Sortiment
Partner
Wolfseehalle Fischbachau
http://www.markuslautenschlager-info.com/
ritchy the voice
Grup Taksim
Grup Sembol
Grup Zirve
Grup Özgül
Ertan Can
Grup Milenyum
Grup Milenyum
.magic-fantasy-events
Neu im Shop
Topseller
Umfrage
Wie alt sind Sie?


  Kommentare
  Umfrage-Archiv
Kalender
<< August 2015 >>
  Mo. Di. Mi. Do. Fr. Sa. So.
>  27  28  29  30  31 1 2
> 3 4 5 6 7 8 9
> 10 11 12 13 14 15 16
> 17 18 19 20 21 22 23
> 24 25 26 27 28 29 30
> 31  1  2  3  4  5  6
Wir versenden mit
Wir akzeptieren
Suche

Newsletter
E-Mail

Format
StatistikNeue Benutzer
Wer ist online?
Benutzer online: 0, Gäste online: 6

Nişan nedir nasıl olur!.


Nişan birbirini seven veya aileler tarafından birbirlerine yakıştırılan çiftin evlenmesi için yapılan ilk adımdır.

Dünyada genelde evlilik hazırlığı içerisine giren çiftlerin resmi olmayan birliktelik biçimidir. Nişan, yüzük ve karşılıklı sözlerin verilmesiyle başlar. Söz’de olduğu gibi nişan da kişilerin birbirlerini tanıması anlamına gelir.

Nişan resmi bir evlilik adımı değil sadece kişilerin birbirlerine olan duygularını dışarıya karşı resmileştirmenin ön adımı olarak gösterme şeklidir. Evlenecek olan çiftlerin daha samimi ve yakın olmasını sağlarken kişiler birbirlerine olan mesafeli bir çok davranışı da ortadan kaldırırlar.

Nişan resmi bir evlilik adımı değil sadece kişilerin birbirlerine olan duygularını dışarıya karşı gösterme şeklidir.

Nişan:

Tespit edilen güne kadar oğlan evi tarafından nişan giysileri ve yüzük alınır.Nişan bohçası hazırlanır ve kız evine götürülür.

Nişan organizasyonu genelde kız evine aittir. Nişan yüzükleri daha önceden belirlenen bir aile büyüğü tarafından takılır. Taraflar nişan esnasında gelin ve damada çeşitli hediyeler verebilirler.

Nişan esnasında ebeveynler tarafından takılacak takılar daha önceden belirlenmiş olmalıdır.Nişan pastası,müzik ve eğlence nişan organizasyonuna dahildir.

Ondokuz yaşına gelen gençler, önce yoklama yaptırırlar. Fiziki, akli durumları askerlik şubesi personeli ve bir doktor tarafından görülür. Daha sonra eğitim birlikleri belirlenir.

Özellikle her Türk gencinin gönlünde şerefli bir askerlik yapmak yatar. Halk arasında, askerlik yapmayan insanların pek itibarı olmadığı görülmektedir. Bu nedenle, askerlik yapmanın önemi büyüktür.

Pusulası çıkan gençler, kendi aralarında birtakım hazırlıklar yapar. Bu hazırlıklar askere gidecek gencin kendi evi ya da köyün herhangi bir yerinde (askere gidecek gençler ortak olarak) eğlence yaparlar ve köyün yaşlıları ziyaret edilir.

Yörede bazı köylerde, askere gidecek gençler bir araya gelerek, mevlit okutturulur, para toplanır. Toplanan para, eşit olarak, askere gidecek gençlere dağıtırlar.

Daha sonra, yöresel oyunlar oynanır, gençler kendi aralarında da eğlence düzenleyerek, asker olmanın gurur ve şerefini yaşamaya çalışırlar.

Sıra askere gidecek gençleri uğurlamaya, göndermeye, daha doğrusu ayrılığa gelir. Askerler, ayrılacakları gün köyün belirli bir yerinde toplanırlar, kemence ya da davul zurna eşliğinde yöresel oyunlar oynatarak arabaların klaksiyonları (korna) eşliğinde kalabalık bir halk kitlesi tarafından gidecekleri son arabaya kadar neşe içinde götürülürler. Gençler, birliklerine gidecekleri son arabaya bindiklerinde, el sallamalar, sevinç ve ayrılık gözyaşları ile hüzün yaşanır. 

Geschrieben von: admin am 09.11.2012

 

 

Bewerten
     
Lesen Sie auch folgende Meldungen dazu
Verwandte Dokumente

Melisa Event Organisation

Video çekimlerimiz Profesyonel ekip ve ekipmanlarımızla yapılmakta olup misafir sayısına göre kamera sayısı..." href="/content/8/video-aufnahme/1/">

Helikopter und Limousine Service

Melisa Event Organisation

Video çekimlerimiz Profesyonel ekip ve ekipmanlarımızla yapılmakta olup misafir sayısına göre kamera sayısı..." href="/content/8/video-aufnahme/1/">Video Aufnahme

Schreiben Sie uns
Leistungen und Preise
wedding and portrait photography

Sie können keine Kommentare abgeben!
*Alle unsere Preise verstehen sich inkl. der gesetzlichen Mehrwertsteuer und zzgl. eventueller Versandkosten und ggf. Nachnahmegebühren.
Drucken | melisaorganisation.com:SHOP .Impressum | Bookmark and Share